Co je to plugin pro WordPress snad nemusím představovat. Jedná se o přídavné funkce a rozšíření, která nám mohou usnadnit mnoho práce.

Vybral jsem pro vás pluginy, které mám odzkoušené a používám je i já sám na mnoha stránkách. 10 nejlepších pluginů pro WordPress 2019, které jsou zdarma.

O tom jak naistalovat plugin se můžete dočíst v Jak vytvořit stránky.

All in One SEO Pack

Jak už název napovídá, jedná se o plugin, který vám pomůže s optimalizací pro vyhledávače, takzvané SEO. Nastavíte se SEO nadpisy, popis i klíčová slova k jednotlivým příspěvkům nebo stránkám. Rozhodně doporučuji, pokud chcete být vidět na internetu.

Contact Form 7

O Contact Formu 7 jsem psal v článku Jak přidat kontaktní formulář. Jde o skvělý plugin, díky kterému si vložíte do svých stránek kontaktní formulář s relativně jednoduchým nastavením a lze jej také snadno upravovat.

MonsterInsights

Tento plugin se hodí, pokud chcete sledovat statisky svého webu, počet návštěvníků, jak dlouho se u vás zdrží, počet stažení apod. Propojí se s účtem Google Analytics a vše vám zobrazí přímo v administraci WordPressu!

Nejlepší pluginy pro WordPress 2019

Elementor

Elementor je zajímavou alternativou k nově vytvořenému editoru příspěvků. Jde o drag and drop editor, takže si vkládáte jednoduše různé prvky, ať už texty, obrázky či třeba seznamy do příspěvku a můžete je snadno pozicovat, jak chcete, a to bez naprosto žádných znalostí HTML či CSS.

WordFence

Určitě je dobré mít své stránky chráněné a k tomu je určten WordFence. Jedná se o firewall, který blokuje útoky a zároveň chrání například nepovolené pokusy o přihlášení. Informuje vás na mail, takže hned víte, že se někde snaží přihlásit k vám na web. Dokonce kontroluje i potřebné aktualizace a testuje web na přítomnost různého škodlivého kódu (malware).

WP Smush

Smush vám pomůže s optimalizací stránek a jejich zrychlením. Optimalizuje velikost obrázků a fotek na webu. Dokáže je svojí kompresí zmenšit až na třetinu původní velikosti. A to bez ztráty kvality.

Akismet Anti-Spam

Pro svoji popularitu WordPress bohužel trpí na spam. Je důležité být proti tomu chráněn. Plugin prochází kontaktní formuláře a komentáře u článků a porovnáváje s databází a vyhodnocuje, zda je o spam či nikoli. Všechny blokované komentáře můžete vidět přehledně v administraci. Rozhodně doporučuji.

Akismet plugin pro wordpress

WP Super Cache

Pokud bojujete s rychlostí webu, doporučuji tento plugin. Ten ukládá jednotlivé dynamické stránky do jednoduchých statických HTML souborů a tím odpadá zdlouhavé načítaní dat ze serveru a PHP skriptů. Váš web bude o poznání rychlejší.

BJ Lazy Load

Opět plugin, který vám pomůže s rychlostí webových stránek. Jde o takzvané odkládání načítání. Jednoduše řečeno tento plugin, určí, co je potřeba načíst hned a co až se k tomu návštěvník blíží. Obrázek na konci stránky není na samotném začátku vůbec potřeba, a tak se začne načítat až v momentě, kdy uživatel začne scrollovat dolů. Lazy Load ušetří hodně času i dat.

Nejlepší pluginy pro WordPress

Woocommerce

Na záveř nelze nezmínit krále mezi pluginy Woocommerce, který umožní z vašich stránek udělat e-shop. Ať už klasický se stovkami produktů nebo klidně s jedním digitálním produktem. Je to přeci jen složitější plugin a celkově tvorba e-shopu není jen tak, ale díky tomuto pluginu můžete třeba na svém blogu začít prodávat e-book, jídelníčky či recepty…

Tohle byl můj výběr nejlepších pluginů

Těchto deset nejlepších pluginů stoprocentně doporučuji a stojím si zatím, že by měly být snad na každé stránce!

Které pluginy používáte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *